5 Easy Facts About almanca sayılar Described

”Bu yazımızda sizlere Almanca’da tanışma, vedalaşma ve selamlaşma konuları ile ilgili bazı bilgiler sunduk. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından iletebilirsiniz.”

Bu two tercih haricinde Almanca öğrenmenin bir diğer yolu ise Almanca ders kitapları ya da internette Almanca eğitimi ile ilgili videoları izlemek ve makaleleri okumak olacaktır. Ancak internetten eğitim yukarıdakilere nazaran hiç verimli olmayacaktır.

"Zwei" kelimesi, iki kişi veya iki şey gibi bir şeyden ikisine atıfta bulunurken kullanılır. "Duo" kelimesi ise bir çift ayakkabı gibi bir çift olan iki şeyden bahsederken kullanılır. Bu ilk başta kafa karıştırıcı görünse de, bir kez alıştığınızda aslında oldukça basittir.

Your browser isn’t supported any longer. Update it to find the best YouTube knowledge and our hottest features. Learn more

Almancada bir rakamı, “1” bir sayısı eins diye yazılırken, iki basamaklı sayılarda sonuna gelen ein-s “s” harifi’ni kaybeder.

Ek olarak 155 ya da 386 gibi sayıları yazmak gerekirse durum biraz daha farklıdır. Bu kez ilk olarak yüzlü sayı okunur daha sonra ise birler ve onlar basamağı okunur.

Altı basamaklı sayılarda yine yukarıda diğer basamaklarda geçerli olan, “ein” yani binliğin kaç adet olduğunu belirten bir sayısı eklenir.

Almanca Sayılar Almanca öğrenmeye başladığımızda ilk öğrenmemiz gereken konulardan birisidir. Almanca sayılar nasıl yazılır ve nasıl okunur bu konumuzda göreceğiz.

Yirmiden sonraki sayılarda iki basamak arasına “ve – und” kelimesi eklenir. Önce birler basamağı sonra onlar basamağı okunur.

Öncelikle sizler için hazırlamış olduğumuz Almanca sayılar ile ilgili görselimizi verelim ve ardından Almanca sayılar konu anlatımımıza başlayalım:

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, almanca sayılar e-posta adresimi ve Site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Almanca sayılarda şimdiye kadar sayma sayıları ve 10 ve katlarını gördük. Şimdi ise gelin birlite almanca sayılarda en çAlright kullanacağımız diğer sayılar olan 100 ve katlarını görelim.

Not: Bu cevap kalıbında isim ve soy isim birlikte söylenir. Aşağıdaki cevap kalıbında ise sadece isim söylenir.

Almanca’da one milyon eine Million olarak okunur. Million kelimesinin önüne istediğimiz sayıyı koyarak istediğimiz milyonlu sayıları almancada elde etmiş oluruz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Easy Facts About almanca sayılar Described”

Leave a Reply

Gravatar